Dva úhly pohledu na úspěch. Dva slavné příběhy

15. září 2018 v 3:00 |  Inspirace, síla myšlení a dušeCo je to vlastně úspěch? Na úspěch se každý z nás dívá jinak. Někdo se vnímá jako neúspěch, jako loser, jako ten, kdo nebude nikdy tak úspěšný jako jiní - i když ho třeba ostatní berou jako úspěšného.
Jiný se cítí být úspěšným, třeba jen proto, že je dotyčný šťastný, i když společnost to zase tak nevidí.
Záleží na nás. Na nás, jak vnímáme náš úspěch, náš život, naše štěstí. My si určujeme ten barometr, to měřítko úspěchu.

Mám tu pro vás dva neuvěřitelné příběhy, které se opravdu staly, dávám za to ruce do ohně! A které vás mohou motivovat.
Tak pojďme na to!

V roce 1983 byl jeden mladičký kytarista vykopnut z kapely, která právě podepsala svou první nahrávací smlouvu. Nešťastný kytarista nechápal, proč ho takhle najednou a navíc zcela nečekaně vyhodili.
"V čem jsem udělal chybu?"
"Přišel jsem tímto o jedinečnou životní šanci?" říkal si v autobuse cestou z New Yorku do LA.
Jakmile tenhle nadějný kytarista dorazil do LA, založil si vlastní, novou kapelu. Řekl si, že jeho kapela bude jednou tak úspěšná, že ta původní kapela, ze které ho vyrazili, bude litovat.

Na svém úspěchu tenhle stale zhrzený kytarista tvrdě dřel. Najal si ty nejlepší muzikanty, na své hudbě a úspěchu makal dnem a nocí.
Jeho vztek a zhrzenost se stala hnacím motorem k jeho úspěchu.

No a jedna věc se mu splnila. Po několika letech jeho nová kapela podepsala nahrávací smlouvu a časem se stala neuvěřitelně úspěšnou.

Druhá věc se mu nesplnila. Ta kapela, která ho v roce 1983 nečekaně vykopla, nikdy nelitovala.

Proč?

No protože jméno toho zhrzeného kytaristy je Dave Mustaine a tu novou kapelu, kterou založil, pojmenoval jako Megadeth. Ano, je to ta legendární heavy metalová skupina Megadeth, která po celém světě vyprodala 25 milionů alb! 25 mega jako chápete to????

Mustaine je prostě legenda, démon, genius a blázen a dokázal hodně!!!!

Teď je tu jedno "bohužel."

"Bohužel" je v tom, že ta kapela, která ho v tom osmatřetím roce minulýho století vykopla, se jmenuje……… Metallica.

A jak je známo, Metallica prodala více než 180 milionů alb.

Ještě k Davovi. Chudák Dave. Ten se ještě v jednom (dvacet let starém) ufňukaném interview zamýšlel nad tím svým neúspěchem, že sebe vnímá jako toho, kdo prohrál.

On se nedíval na ten svůj úspěch, jakého dosáhl s Megadeth ale celý život se sžíral tím, jak byl neférově vyhozen z Metallicy.

Takže místo, aby sebe vnímal jako úspěšného hudebníka, tak sebe vnímal jako losera.

A pak tu máme rok 1962. Byla tu kapela s mladíky s legračními účesy, kteří se jmenovali John, Paul, George a bubeníkem…Pete. Jo, Beatles.

Jenže Pete Best byl tehdy v začátcích nejsympatičtější, nejhezčí a nejoblíbenější. Média mu věnovala až moc prostoru a to se zbytku kapely nelíbilo. Tak dostal padáka.

Oznámil mu to manažer kapely, Bryan Epstein. Hošíci na to tehdá neměli koule, aby mu to řekli natvrdo, jako kdysi Metallica chudáku Dejvovi.

beatles

Pete, který byl do té doby děsně slušným hošíkem s permanentním úsměvem a správným držením těla, žádné drogy, žádný chlast, jenom jedna jediná holka - vážný vztah-, spadl do děsných depek. Začal chlastat, začal drogovat..prostě celý šedesátky žil jako v mlze - je tam nějaký ten pokus o sebevraždu a neúspěšné žaloby na Beatles. Nedokázal se s padákem smířit ALE!

Na rozdíl od Dejva se z toho dostal. Takhle: Z Peta se nikdy nestala světová hvězda jako z Davea Mustaina. To ne. Ale v roce 1994 v jednom z rozhovorů řekl: "Jsem šťastnější, než když bych byl v Beatles."
Díky tomu, že vlastně nebyl členem Beatles, měl šanci žít poklidný, šťastný, rodinný život, jeho hodnoty se změnily. Netoužil po slávě ale po stále udržovaném krbu domova a to si časem, jak se z těch šedesátek zdravý a živý prokousal, setsakramentsky uvědomil.

Pete je hudebníkem, jezdí občas nějaké to turné, ale dělá si to tak v naprostém klídku, pohodičce, je v hudbě svobodný, je sám svým pánem, za ničím se nežene a bere sebe jako úspěšného a šťastného muže.
No, zato ten nervák Dave……Má smysl dál vysvětlovat pointy těchto příběhů? Asi ne, že.

Buďte na sebe a na ostatní milí a mějte krásný víkend,

Sára
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama