Proč si do života přitahujete stále špatné partnery?

4. června 2018 v 17:35 |  Vše pro LEPŠÍ vztahyByl to i můj problém. Necelých dvacet let mého života jsem si k sobě přitahovala stále stejné partnery. Pořád dokola. Stejné problémy, stejné problémové charakterové vlastnosti, stejná bolest, stejné nepochopení, stejný nerespekt, strach udělat definitivní tečku za vztahem a přitom velká touha se rozejít. Stejný zmatek, chaos, stejná láska, kterou už bych láskou nenazývala a stejné pocity samoty i zmaru když jsem byla ve vztahu.
Zažila jsem lži, ponižování, hodně drsný stalking a domácí násilí.

Během této doby, skoro dvacet let, kdy jsem nebyla srovnaná sama se sebou a svým životem jsem si myslela, že životu rozumím, jsem prostě takhle "válela."

Teď už vím.A mou zkušenost posílám dál. Možná je vaše zkušenost trochu podobná té mojí, možná je jako přes kopírák, možná právě něčím takovým procházíte.

Tak s tím pojďme něco udělat.

Kdo nebo co tedy může za to, že si do života přitahujeme stále stejné partnery, se kterými ne a ne prožít zdravý, dlouhodobý a láskyplný vztah?

Vztah, ve kterém se respektujete, tolerujete, milujete se a jste si věrní? Vztah, ve kterém nemusíte nikomu nic dokazovat? Vztah, ve kterém jste sama sebou bez pocitů viny? Ve kterém můžete dělat to, co vás baví, bez pocitu viny?
Vztah, ve kterém se cítíte jako jedinečná, úžasná a plnohodnotná bytost, vztah ve kterém záříte jako kometa s tím, že váš partner vás nechá zářit bez toho aniž by na vás žárlil?
Vztah, ve kterém jste tým a ne soupeři?

Co je vlastně nejčastější příčinou toho, že k nám do života přicházejí partneři, kteří nás nejsou hodni, se kterými ne a ne vybudovat kvalitní a šťastný vztah?

Nejčastější příčinou jsou špatně nastavené návyky.
A právě o nich bude tento článek.

Mám na mysli návyky především z dětství, z vašich vzorů, které jste viděli, zažili, se kterými jste žili,návyky z prostředí, ve kterém jste vyrůstali, návyky z dětství, kdy vám někdo případně ublížil (ať už fyzicky nebo psychicky) a které jste si tak na základě toho vprogramovali do svého života, své mysli.
Je to, jako byste své vnitřní dítě zadupali do země, zalepili mu ústa, protože někdo ve vás vyvolal ony neblahé pocity nelásky. Možná jste si něco nepříjemného zažili a teď to vše dusíte v sobě, aniž byste tušili, jakou bolest, jaké vzpomínky v sobě skrýváte. A vaše vnitřní dítě se krčí v koutku strachy stejně jako vy sami z vašich rozhodnutí a vašeho výběru partnerů.

Ti nekvalitní partneři, kteří k vám přichází dokola a dokola a jsou jeden jak druhý přes kopírák, k vám budou stále chodit, stále je budete přitahovat, protože máte v sobě onen návyk. Jistý program v mysli, který k vám podobné typy přitahuje.

Podívejme se na to z tohoto pohledu:

Pokud se cítíte méněcenní, přitahujete manipulativní typy, pokud se cítíte nehezcí, přitahujete sarkastické typy, kteří z vás jednoho dne udělají krásku a druhý den šeredu a budou s vámi mávat jako s vlajkou.

Pokud přitahujete soutěživé typy, možná jste si prožili velkou soupeřivost se sourozenci, kamarády, a tak bych mohla pokračovat dál.

Já měla špatný vztah s otcem, mámě jsem nevěřila. U nás se neprojevovaly city, táta na mě hodně řval, nebudu se dál rozepisovat, po letech jsou vztahy už dobré - ovšem z dětství jsem si na hrbu táhla nulové sebevědomí, pocit, že nic nejsem, nic neumím, že všichni ostatní mají lepší životy než já, jsou něco víc, že si lásku musím zasloužit - problém mnoha lidí, apod.

Vždy jsem skončila tak, že jsem se plazila vztahy jako pes, co je rád za jakoukoliv pozornost, když si ho někdo vůbec všimne, který hopsá a skáče a je věrný na život a na smrt i když se do něj kope nebo se na něj kašle.

  • Rozeznejte své boly z dětství, z dospívání. Jaké jste měli vzory ve vztazích a obecně vzory jako takové a proč? Jaké jste měli vztahy s tátou nebo mámou?

  • Jaké povahové rysy mají partneři, které si do života stále přitahujete? Mají něco společného s vašimi rodiči nebo s těmi, kteří vás vychovávali nebo vás v dětství hodně ovlivnili?

  • Je nějaká emoce, zážitek z dětství, který vás bolí, který si pamatujete?

V klidu se někam usaďte, dejte si kafíčko, nadechněte se, úplně se hoďte do pohody.

  • Na levou stranu papíru si napište povahové rysy partnerů, které vás ničí, brzdí, se kterými se často setkáváte. Například máte stále pech na partnery, kteří si vás neváží. Tak si černou fixou napište: Nezájem, pocit, že mě nemiluje.

  • Na druhou půli sešitu si napište nějakou veselou barvou pravý opak: Jsem magnet na lásku, jsem hodna lásky a zájmu. Jsem zajímavý a krásný člověk a můj partner mě miluje takovou jaká jsem.

Nebo:

  • Váš partner nebo předchozí partneři, to je jedno - vás nerespektovali - napište si černou fixou Nerespekt. A na pravou stranu papíru si napište: Jsem hodna respektu. Lidé a můj partner mě respektují takovou jaká jsem. Jsem respektovaná a zažívám jen úžasné pocity. Jsem hodna toho nejlepšího, jsem hodna radostného života. Otevírám se lásce a mám se ráda! (klidně otevřete náruč a představujte si bílo zlatavou energii z nebe, jak k vám přes dlaně prstů proudí).

Váš seznam může být i velmi dlouhý, záleží na vašich zkušenostech. Dejte si načas, na tomto seznamu pracujte třeba každý den chvíli nebo nad tím můžete strávit celý víkend, je to jen a jen na vás.
To, co budete psát by mělo být autentické, měli byste ze sebe dostat ten balvan, pravdu, zlobu, křivdu, vše, co si táhnete z dětství a z minulých vztahů.

Někdy hororové vztahy zažívají i ti, co si prožili idylické dětství a měli báječné rodiče - kolikrát se díky odborné pomoci zjistí, že tito lidé měli pocity křivdy vůči sourozencům, rodinným známým, babičce nebo dědovi, strýcovi nebo tetě - zkuste zapátrat v mysli, emocích, hodně hlouběji, i když to bude bolet, ale stojí to za to.
Nechte to probolet, případně se vyplačte, ale ta skrytá bolest, která je vaším hostem už tak dlouho a blokuje vás, by mohla odejít, nemyslíte?

Jakmile budete hotovi, celý seznam si pročtěte a nechte myšlenky volně plavat.
Jak budete cítit, že jste připraveni na obrovskou pozitivní změnu ve vašem životě, tu černou část papíru odstřihněte a na to velkými písmeny napište. Už nikdy víc!
Klidně si u toho zakřičte - papír třeba vzteky roztrhejte na cáry, nechte emoce projevit, neduste je v sobě.

Papír pak vyhoďte do popelnice někam venku, nedržte ho v koši doma.
Pozitivní prohlášení z druhé strany papíru si dejte na zrcadlo nebo do své blízkosti.

Říkejte si je několikrát za den, klidně milionkrát, můžete si je pravidelně psát na papír, nejlépe po ránu a před spaním nebo kdykoliv vás přepadne smutek, stesk, negativní myšlenka.
Váš program v mysli se začne postupně měnit. Mozek bude dostávat pozitivní signály, na které nebyl od vašeho dětství zvyklý.

Bude mu to chvíli trvat, ale už po každodenním pečlivém tréninku budete během 30 dnů cítit změnu.
Během dalších tří měsíců očekávejte zázraky.

Velmi doporučuji, abyste v rámci meditace nebo modlitby, případně písemného prohlášení, odpustili všem ex partnerům nebo lidem, kteří vám jakkoliv ublížili. Nechte je odejít s láskou. Tohle je hodně těžké, vím. Ale dá vám to neuvěřitelnou svobodu.
Tím se zcela osvobodíte, vyklidíte z duše poslední smítka. A jakmile si v sobě uklidíte, bude tam prostor pro nové zážitky, nové emoce, pocity, novou lásku, nová setkání.

Setkala jsem se s pár lidmi, kteří se mnou podobná cvičení dělali, bohužel jen na oko, a to z toho důvodu, aby to měli rychle za sebou něco splněno a aby hned potkali partnera snů.
Pak nefunguje už vůbec nic.

Jen ti, co tohle vzali vážně, s respektem, jako další pozitivní výzvu v životě, jako úžasný krok ke svému lepšímu já, své nejlepší verzi svého já, si změnili svůj přístup k sobě - si pak začali do života přitahovat už jen úžasné lidi, zdravé vztahy s přáteli, rodinou a kvalitní partnerské vztahy.
Všechno pak běží v úžasné synchronizaci.

V rámci těchto cvičení se má člověk zaměřit na uzdravení své duše, vyčištění mysli a sebelásku a rozhodně by neměl myslet na další vztah.
To je až priorita číslo XY, pak jsou také cvičení na přitáhnutí lásky - ale nyní jste prioritou vy a vaše duševní zdraví a hygiena.

Odteď si udělejte nová pravidla, nastavte si hranice, protože právě ti, kteří nemají nastavené žádné hranice, si ve vztazích nechávají nejvíce ubližovat a postupně se z nich stávají oběti - tohle je už na další samostatný článek.

Příště vás seznámím s velmi účinnou a mocnou meditací na odbourání křivdy a zloby z dětství, kterou si může zkusit každý, i když si třeba myslí, že nic špatného si v dětství neprožil.
Tahle meditace je magická a naprosto úžasná v tom, že už během pár minut budete cítit energetické posuny a odbourávání blokací ve vašem těle, které vám brání prožít šťastný život a dusí ve vás negativní emoce z dětství.

Pokud se provádí večer, tak se ráno začnete budit jako nový člověk.
Je to z jedné bestsellerové knihy, která změnila životy mnoha lidem po celém světě, včetně mě.

Stay tuned, přátelé a pamatujte: Jste úžasní, brzy na vás čeká něco moc krásného a ke všemu, co chcete se postupně dopracujete! Jste na té nejlepší správné cestě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marci marci | 5. června 2018 v 11:48 | Reagovat

Úžasný článek, děkuju za to jak nám pomáháš se v životě posunovat .... seznam už mám hotový a teď se moc těším na meditaci:)

2 Moi Moi | 6. června 2018 v 18:17 | Reagovat

Dekuju moc! Tento tyden postnu dalsi clanek.
Velmi si takove podpory vazim. [1]:

3 Klára Klára | 13. června 2018 v 23:02 | Reagovat

Krásný článek :) můžu mít dotaz? Jak si mám brát to, když je všechno super .vztah vypadá nadějně a ze dne na den se přestane ozývat a pak po týdnu napíše , že má jinou holku? Že se omlouvá? Jak to brát? Jak se s tím vyrovnat? Hledat chybu v sobě? Nebo si říct ,že to nebyl ten pravý? Prosím o radu děkuji

4 provasesmysly provasesmysly | Web | 14. června 2018 v 17:17 | Reagovat

Ahoj Kláro,
to, co jsi napsala je pozitivní. Proč?
Protože ten, kdo k tobě nepatří prostě s tebou nezůstal. Není tě hoden, není pro tebe vhodný a ty tak nemusíš s někým, kdo si tě nezaslouží, ztrácet zbytečně čas. Ztrácet energii, citově investovat do někoho, kdo to neocení.
Na tebe čeká někdo lepší, jiná láska, jiná výzva. Tenhle kluk si tě opravdu nezaslouží a nebyl pro tebe, protože kdyby se k tobě hodil, tak jste spolu.
Hledat chybu v sobě?
Ne, pokud jsi během vztahu byla sama sebou.
Ano, pokud jsi mu nějak velmi vědomě ublížila.
Pokud si ničeho nejsi vědoma, nehledej žádné chyby v sobě. Tak to je a takové věci se dějí.
Posuň se dal, nech ho odejít s láskou.
Nežij ve vzpomínkách a nesmutni.
Bude dobře. Za rok si na tohle ani nevzpomeneš!
Užij si krásné léto, možná za rohem, čeká někdo, kdo tě bude milovat takovou jaká jsi.
Měj se ráda a pokud se budeš mít zdravě ráda, nenecháš nikoho ti citově ublížit ani ponížit.
:)

[3]:

5 Eliska Eliska | 19. června 2018 v 17:20 | Reagovat

Moc dekuji, Vase clanky se mi tu objevuji v pravou chvili.
Uz delsi dobu patram, proc to tak je, ze si poslednich cca 6 let pritahuji jen same problematicke typy.Sice jsem na duchovni ceste, ale ta je taky pekne dlouha a strnita.Mela jsem tuseni, v cem tento problem se vztahy vezi, ale Vy jste mi to tak hezky srozumitelne sepsala.
Holt musim zacit u sebe, preprogramovat se,tusila jsem a dekuji za navod.:)
Nasla jsem se i v dalsich Vasich clancich a stejne tak bych tam nasla nektere kamaradky - spousta z nas proziva podobne pribehy..

6 provasesmysly provasesmysly | Web | 20. června 2018 v 18:06 | Reagovat

Děkuju moc Eliško za komentář. Jsem moc ráda, že Vám články pomáhají. Vy, a všichni čtenáři, jste mojí motivací psát a pokračovat dále :)[5]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama