Jak se zbavit strachu ze všeho a splnit si přání

23. ledna 2013 v 11:30 | moi |  Praktická cvičení pro lepší život

Strach nás blokuje od našich splněných přání, od krásných prožitků, od toho být sami sebou, od naplnění podstaty našeho bytí a dokáže nás někdy dotáhnout i do čekárny psychologa, případně psychiatra.
Co je to vlastně strach? Čeho se vlastně bojíme a proč?

Strach může hojně vytvářet naše ego. Když prožíváme něco krásného, ozývá se ego, ruku v ruce s rozumem: To brzy přejde, zase se moc neraduj, brzy tvá radost skončí.

Když prožíváme krásný vztah, opět ego nezahálí: Neboj, brzy se dojde na nějakou nevěru, znáš to, doba je těžká, o kvalitní ženské a chlapy je nouze, tak se neboj, brzy o to své štěstí přijdeš.

Když si hledáme práci nebo si chceme koupit něco pěkného, ego nám opět může "pomoci" tímto: Práce není, doba je těžká, víš kolik lidí hledá práci? Nic si nekupuj, je krize, budeš toho stejně litovat, nepotřebuješ to, apod.

Děkujeme egu za malé představení a teď bude fajn, když na chvíli zmizí (to se mu moc nelíbí, už zase remcá!!! Tichooo!).

Úžasně v tomhle fungují média: V jedné písničce jsem slyšela text: Nečti si časopisy, které v tobě vytvářejí pocit, že nejsi dostatečně krásná nebo dobrá. A je to pravda!
Nemá smysl se s nikým, ničím srovnávat. Tady jsme takoví, jací jsme a můžeme být jen lepší, můžeme mít vše, co chceme a kdo nevěří, ať tam běží :) to samozřejmě zlehčuji ale je to tak.
Jen to, že na sobě nepracujeme, že nevěříme, nemáme to, co chceme a jsme nešťastní. Přitom kdybychom si uvědomili sílu myšlenek, sílu v nás, a věřili našim snům...kdybychom se zaměřili na krásu přítomnosti, netahali si boly z minulosti a neděsili se budoucnosti, už i tím můžeme zažít požádnou nirvánu v našich životech.

Dnes je hodně věcí navoněných, je to taková opravdu navoněná bída, a my tomu máme tendence věřit. Všude jsou informace o krizi, krize v EU, konec světa, statistiky o nevěrách, apod. a my máme někdy tendence šílet. Někdy nám k tomu dopomůžou i kamarádky, se kterými zjistíme, co je vlastně všechno špatně. A pak jdeme domů jak spráskaní psi s tím, že si mumláme něco v tom smyslu, že budeme vděčni za to málo i za to špatné, co máme. Špatně! Vděk je krásný ale má to být vděk za to pozitivní, co máme. Ne sklopit oči a žít v něčem, co se nám nelíbí jen proto, že někde je to horší a že tohle se přece dá nějak přežít....brrrr!

I tady připomenu, že už to, že se moc pitváme v negativních věcech, hodně se o nich bavíme, si je přitahujeme do života. Na co se zaměřujeme, to k sobě přitahujeme. Jsme jak magnetem toho, co během dne hojně vnímáme (myšlenky, pozornost, apod.)

A za tím vším se vkrádá strach a za ním nastrkuje růžky ego.

V co já věřím? Nevěřím v strach. Když mám někdy strach, tak se zhluboka třikrát nadechnu, aktivuji podvědomí a řeknu: V mém životě je vše v pořádku (také třikrát zopakuji). Když je strach velký, představím si ho jako bublinu, která mnou jen proplouvá a já se usmívám. Pomohlo mi také několikrát si ten strach na papír popsat a roztrhnout ho.

Strach není. Strach je podivná iluze.

Místo strachu se obložte tím, co chcete, co se vám líbí. Když budete v prostředí, kde se cítíte dobře, když budete ze svých úst vypouštět pozitivní slova, když se budete více usmívat, případně pracovat s afirmacemi, věřte, že zázraky přijdou ještě ten den.

Popsala jsem vše velmi stručně, tohle je na delší diskuzi ale budu se tomu na svém blogu průběžně věnovat včetně praktických cvičení.

Ještě dodatek: Dřív jsem si psala, co vlastně nechci: Napřiklad jsem si do deníčku napsala: Odteď nebudu smutná, apod.
psala jsem v negacích a negace jsem přitahovala. Byla jsem dost v depresích, roky bez vztahu, dobré práce, peněz, apod.
Jakmile jsem se upnula na to, co vlastně chci a stále si to připomínala, přišlo to.

Dobré je vědět, co chceme. Dobré je být vděční za to, co máme, protože to do života přitáhne jen další hojnost. Dobré je hodně děkovat a usmívat se. Dobré je poslouchat svou duši, nikoliv ego.

Ke konci ještě napíšu nádhernou myšlenku od Russella Simmonse, píše úúžasné - zatím nejprodávanější knihy v Americe ( i když takových autorů je také, nejen v Americe dost) - tady moc není známý - také zatím :)

"Po čemkoliv prahneš, to před tebou uteče. Přestaň se hnát po úspěchu a uvědom si, že už ho máš."

Tuto myšlenku v dalších článcích rozepíšu, je nádherná, velmi se mnou rezonuje a dá se z ní hodně vytěžit.

Běžte naproti svým krásným zítřkům, které na vás čekají :)

:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama