Horoskopy, předpovědi nás občas matou

21. ledna 2013 v 11:09 | moi |  Inspirace, síla myšlení a duše

Začátkem roku jsme všichni zaplaveni tím, jaký bude tento rok. Všichni to už ví, astrologové, kartářky, atd...celá plejáda rozumbradů. Když si zadáte do kteréhokoliv vyhlédavače "horoskopy 2013 nebo předpověď na 2013" - tak vyjede celá škála toho, co nás čeká. Akorát když si toho přečtete trošku víc, tak si většina "prima předpovědí" hodně odporuje. Někde mě čeká velká láska v březnu, v jiné předpovědi mám březen chudý na emoce a zážitky, apod.
Na hodně stránkách různě blikají fotky věštců, zasvěcenců, astrologů a všichni mají údajně odpovědi na veškeré naše otázky. Kdysi jsem tomu všemu dost věřila, navštívila xxx velmi renomovaných kartářek a teď se akorát můžu smát sama sobě. Vyslechla jsem si krásné příběhy, různé povídačky, v něčem mi to na chvíli pomohlo ale jsou to jen chvilkové pocity. (Tím nechci křivdit skutečně dobrým kartářkám, které občas někomu pomůžou! - ale v mnoha případech je to hra o peníze a o psychiku).
Ovšem nechci podceňovat renomované astrology, numerology. Ti mohou pomoci, pokud pracují na základě velmi přesných údajů. Já mluvím o obecných horoskopech a "kartářkách", které si za své služby navíc berou nemalé částky.
My jsme stvořitelem našich životů, našeho osobního štěstí. A když vám někdo řekne, že vás čeká smutek, problémy, nemusíte se tomu poddat. Záleží na síle vaší myšlenky, na vaší ochotě jít dál přes "chytré" rady některých, kteří si za to nechávají platit nemalými částkami.
Horoskopy a věštkyně vám nemusí určovat vaši cestu (ani nikdo jiný), záleží opět jen na vás. Na někoho může čekat štěstí ale když se začnete trápit, sžírat problémy, apod...tak to štěstí nepotkáte, i kdyby vám to potvrdilo milion kartářek.
Lehko se to říká ale těžko se už na štěstí pracuje, protože v mnoha případech je třeba na štěstí pracovat. Tlaky médií, lidí v okolí jsou velmi silné a naše štěstí je válcováno marketingovými taháky jiných, "pozitivními" krimi zprávami a různorodými informacemi z okolí, které si občas někdy až příliš pouštíme pod kůži. Většina lidí má deprese jen z toho, že nedostává hodně smsek, nemá dostatek přátel na facebooku a cítí se špatně, když si přečtou nějaký magazín (jsem tlustá, tohle nemám, takovou pleť také ne, apod.).
Nemá smysl se tímto zabývat. Pokud se budete snažit aspoň částečně vyhýbat okolnímu tlaku a spíše než aby se vám dostaly negace pod kůži se k jádru své duše dostanete spíše vy, máte částečně vyhráno.
Neboť spojení se s duší patří k tomu základnímu a je prvotním krokem nejen k poznání sebe sama ale také k přilákání pozitivních událostí a toho, co skutečně chceme. Ale ono je to v dnešní době těžké kolikrát vědět, co chceme, když jsme zahlceni informacemi z okolí a často jen lítáme z práce do práce, apod.
Ale kdo to zkusí, vydá se na krásnou cestu.
Jak na to?
Zkuste si jen každý večer na chvíli položit levou ruku na pravou část srdce a pravou ruku na levou část srdce. Zhluboka se nadechněte a vnímejte svůj dech. Časem můžete přidat různé afirmace (do podvědomí se vše ukládá po třetím příkazu, předtím je třeba se hluboce nadechnout a aktivovat své podvědomí). Když budete každý den takto cvičit, začne se ve vás probouzet intuice a nečekané myšlenky.
Dělám to tak každý den a už po třech dnech se děly věci :) samozřejmě pozitivní :)
U někoho se může začít duše čistit, může se třeba rozplakat, podlehnout emocím, ale to je očistný začátek.
Štěstí, vše hezké je v nás, ale když to leží na dně naší dušičky, těžko se k tomu můžeme prokopat. Jak odstraníme nánosy a zatlačíme naše ego do pozadí, může to být krásná cesta k tomu, co chceme i k tomu, co si přejeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama