Armaňak - nejstarší víno na světě

25. ledna 2013 v 7:00 | moi

Já jsem velký milovník whisky, táta je vinař a tak pro něj píšu tu sekci o Francii, kterou miluju, a kde se kromě jídla chci věnovat také vínům. Jsem spíš jedlík a doteď nemůžu zapomenout na chuť bretaňských jemných palačinek s tekutým karamelem a sýry, které jsem do sebe cpala v Montpellier. Labužnicky jsem si užívala také v Burgundsku, o tom ale až později.
Nechci konkurovat šikovným kuchařskám a food blogům. Tohle je spíše dárek pro mého tátu a doufám, že vás to také potěší. Když o tom píšu, ani nevíte, jak se mi sbíhají na to všechno sliny! Právě jsem zdlábla polníček s medem a ovocným balsamico octem a chystám se psát o francouzských omáčkám k sýrům. Ale to až v dalších článcích. Není moc času, tak snad to vše stihnu :) i když není kam spěchat, že jo :)

Teď bych se chtěla věnovat armaňaku (armagnac). Je to takový velmi destilát příbuzný koňaku, o kterém se tvrdí, že patří mezi nejstarší vína na světě. Armaňak byl známý již před 15. stoletím. Pro některé z vás bude možná ještě neznámým :)

Tento druh zlatavého vína pochází z Gaskoňska ale za jeho objev vlastně můžou Holanďané. Ti přišli na to, že se odrůdě Picpoul v jedné gaskoňské oblasti dobře daří a ze z ní můžou vyrábět slabé víno, které se pak dá dobře destilovat.
Destilací se razantně snížil objem vína a tím se snížily náklady na přepravu.

Holanďané dodali do Gaskoňska veškeré materiály vhodné pro destilaci, například švédskou měď.
Francouzům se zdálo dvoufázové pálení zbytečně zdlouhavé a tak si vyrobili přístroj, kterým jim umožnil rychlé a snadné pálení. Tento přístroj se také dočkal patentu od krále Ludvíka XVIII.

Jak jsem psala v předchozím článku o vínech z Cahors, i tady se vinicím nevyhnul révokaz. Namísto toho se vysázely keře odrůdy Ugni blanc z oblasti Cognac.Dobrý byl také hybrid Baco22, který se po roce 2010 už bohužel nepěstuje.

Značku Armagnac mohou mít pouze ty destiláty, které jsou vyrobené z hroznů pěstovaných na vinicích o rozloze 35 000 ha v okolí města La Bastide d´Armagnac. K výrobě armaňaku může být podle zákona použito pouze deset bílých odrůd, které mají kyselý charakter.

Skvělou práci musí odvést také sklepmistr, který v průběhu procesu výroby musí armaňak ochutnávat. Důležité je také věnovat pozornost každému sudu, protože i když se v průměru 3 procenta obsahu odpaří, tak hladina destilátu nesmí klesnout.

Navštívit můžete třeba farmu La Brouquere, která je v Ténarèze - zde jsou velmi pohostinní a rádi s vámi jejich "tekuté zlato" ochutnají - určitě také ochutnejte Floc de Gascogne, který se vyrábí z hroznového moštu a podává se především jako aperitiv.

Od listopadu do února probíhá na oslova armaňaku v Gaskoňsku festival "La flamme de l´Armagnac", který bývá hodně veselým festivalem :) a o ceně tohoto nápoje se raději bavit nebudeme... :)

V současnosti jsou nejprodávanější armaňaky značky Cles de Ducs.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama