Vyrobte si vlastní vůni!

12. listopadu 2012 v 11:01 |  Pro šikulky

Pokud milujete parfémy nebo rádi dáváte zajímavé dárky, tohle je tip na jeden z nich. Můžete si vyrobit vlastní parfém! Přikládám tři návody (dva jednoduché, jeden složitější), jak na to. tak pusťte se do toho, udělejte si voňavé odpoledne, čekají nás studené zimní večery a dlouhé dny :) Uvidíte, že u známých s tím sklidíte úspěch a za chvíli se z vás stane parfémový odborník :) navíc vám to zlepší náladu - aromaterapie má své kouzlo.... :)

1) Tohle je trošku složitější metoda postavená na alkoholové bázi, níže jsou jednodušší metody

Přidej 15-30% esenciálních olejů a to různých druhů, aby to ve výsledné směsi tvořilo cca 70-85%. Pak přilejte pomalu vodku, jemně promíchejte, přikryjte a nechte stát na tmavém chladném místě po dobu 48 hodin. Pak přidejte 5% pramenité nebo balené vody (ne z kohoutku) a opět jemně ale důkladně promíchejte a nechte stát dalších 24 hodin. Poté celou směs přelijte přes kávový filtr do sterilizované láhve.

Poznámka: Pokud jste směs dali do tmavé láhvi, vůně se udrží dlouho, jak u kupovaných parfémů. Můžete experimentovat s různými druhy esenciálních olejů a vytvořit tak směs, která vám bude ušitá jak na tělo :). Typické éterické oleje, které můžete používat jsou: levandule, jasmín, ylang-ylang, jalovec, pačuli, atd. Ty můžete koupit v některých lékárnách nebo s obchodech se zdravou výživou - nebo různé bio obchůdky, apod.

2) Pojďme na to jednoduše:

V této druhé metodě, jak si vyrobit parfém, můžete zkusit jednodušší verzi.
  1. Jaká vůně se tvám, tu si pro výrobu parfému sežeňte. Takže třeba levanduli, rozmarýn, pivoňku (to je moje hodně oblíbená :))
  2. Dejte je všechny do hrnečku nebo mističky a rozdrťte je nejlépe paličkou
  3. Pak do směsi přidejte trochu vody (cca 10/11 kapek čerstvé vody - nejlépe pramenité, nebo balené)
  4. Přidejte kapičku alkoholu (vodky třeba)
  5. Směs sceďte, abyste se zbavili třeba lístků, apod.
  6. Přelijte si parfémek (nejlépe do skla nebo do nějaké ampulky se sprejem). Když do směsi přidáte málo vody, tak ji můžete nechat v nějaké mističce a použít ji jako olej na tělo/dekolt.
  7. Nezapomeňte si vůni nejprve otestovat na kůži! :)

3) Další jednoduchý tip

Sesbírejte květinky, které se k vám hodí. Nevadí, jak květina vypadá, důležité je, jak voní. Využijte zahrádku nebo si nějaké kupte :)
  1. Naplňte sklenici olejem, který nijak nezapáchá (panenský olivový olej). Ujistěte se, že používáte sklenici, která má přiléhající víko.
  2. Ořezejte z květin stopky. Dejte je hned po této úpravě do sklenie s olejem a tuto sklenici dobře zavřete! Nepřidávejte pak nějaké květiny postupně, udělejte to najednou a až je zpracujete, musíte je ihned dát do oleje a zabezpečit sklenici tak, aby tam nešel žádný vzduch.
  3. Za pár týdnů sklenici otevřete. Přelijte si obsah do nějaké nádobky, ampulky, kam chcete. A parfém je hotový!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama