Nikdy nebylo líp

8. listopadu 2012 v 15:52 | Moi |  Pojďme si povídat


Tento název zřejmě nadzvedne většinu lidí...kor když nálada ve společnosti je na bodu mrazu, politika skončila tam, kde si tasemnice staví baráky se zahrádkou...Holt není to jednoduchý, ale kdy to vlastně bylo jednoduchý? Za komančů byly nějaké malé lepší výhody ale zase ve většině případů kruté nevýhody, teď se sice krade daleko víc, veřejně a v hodně velkém ale je větší svoboda, sice ta je chvílemi na prd, když člověk zase nemá prachy…
Dnes mě navíc po ránu dostala informace, kdy jsem v rádiu slyšela, že nějaký poslanec řekl, že za to, co se děje ve společnosti a politice, si můžou lidi. To šlo pozitivní myšlení stranou a kdybych měla čarovnou hůlku, otočím to směr poslanecká sněmovna a většinu poslanců bych proměnila na obyčejné lidi s průměrným příjmem, bez imunity, bez možnosti spravedlnosti, když občas neprávem zasáhne exekutor, špatná úřednice, apod. To by byl pro ně největší trest..
Ale nemá smysl se vztekat. Teď nadáváme, jaká je doba, jak to tenkrát bylo třeba lepší, dříve zase naši předci nadávali na dobu, ve které žili a jak bylo kdysi líp...
Je to jak v tom posledním filmu od Woodyho Allena, kdy hlavní hrdina putuje napříč různými obdobími v Paříži. Vždy, každá generace říkala, že za "mladých let bylo líp." Možná za dvacet let budu někde sedět a nadávat, jak tenkrát to bylo nejlepší a jak teď je opravdu bídně, různá indivudua, která si stanovují vlastní pravidla bez respektu kultury, do které se nasáčkovali....třeba bude daleko větší nezaměstnanost. Kdoví, jak bude, proto je asi nejlepší říkat - teď je nám nejlíp!
I když je to někdy sakra těžké, kor když jde o prachy a o zdraví. A právě o zdraví kolikrát jde, když člověk kolikrát vidí otrávené/neochotné doktory, kteří lidem předepisují drahé a kolikrát pro ně moc neúčinné léky. Hlavně, že jsou drahé. ..(viz nejen moje osobní zkušenost ale zkušenosti desítek lidí v mém okolí).

Nedávno jsem četla v jednom deníku článek, kde psal italský velvyslanec o tom, že na jihu Itálie už je celá tzv. ztracená generace mladých, je tam až 40procentní nezaměstnanost u mladých, většina ztrácí naději a chuť do života a tak nic nedělají, jen se válí, příležitostně kradou, berou drogy..to samé ve Španělsku, podobná situace v Řecku, tady to zatím není, ale jak bude za pár let? Bude líp/hůř? Dřív se tyto věci řešily válkami…teď dlouho žádná nebyla…kdy začne další boj o prostor/moc..časem o chleba/vodu?
Proto je asi lepší jít s pokud možno úsměvem dál a radovat se z maličkostí. Umíme si zanadávat ale umíme se také radovat a vážit si všeho, když na to dojde. Skutečně všeho a to, že zatím teče pitná voda z kohoutku, že nad námi nelítají tryskáče ze kterých padají bomby, že to prostě nějak jde. Nehrozí, že by nám někdo odtáhl rodinu do komor, ze kterých se nelze vrátit ---- prostě pořád TO NĚJAK JDE.
A dokud to jde, tak je prostě nejlíp. Nejlíp asi nikdy nebylo a nebude, nejlíp je prostě teď. Teď , když chodíme po svých, teď že se máme rádi a že si máme zač koupit chleba.
Jak jsem psala v předchozím příspěvku, skutečně šťastný člověk je ten, který chce a má to, co je zadarmo. A to my máme a to si snad i uvědomujeme. Snad...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama