Královská svatba

9. listopadu 2012 v 15:15 |  Pro úsměv :)

Nedávno jsem se dívala na originální verzi kreslené Popelky od Disneyho. Naše česká Popelka sice nemá konkurenci, ale ta Disneyovská mě také dostala. Jsou tam krásné písničky, docela mě to i rozplakalo, jak Popelce ušili její zvířecí kámoši šaty, které její ohavné sestry roztrhaly na cimpr campr a tak chudák musela čekat na to, až jí dobrá víla vykouzlila nové šaty - na oříšky si nevzpomněla, tak to provedla jinak, kouzelnou hůlkou :)
Taky se mi tato verze líbí, akorát je škoda, že Popelka od Disneyho je typologicky blízká k Barbie, jako by slezla z molu a navlékla si na sebe rádoby otrhanou zástěru. A tak si děti v hlavě tvoří svět dokonalosti...nebo také ne..nevím, nejsem dítě a když jsem jím byla, moc jsem na televizi nekoukala a navíc Disneyovky v televizi neběžely. Byla jsem stále někde venku a dokonalost různých panenek/pohádkových hrdinek mě nějak minula. Mým vzorem byla "děcka" z knížky Děti z Bullerbynu :)

Jinak naše Popelka v podání Libušky Šafánkové je prostě...naše a nejkrásnější! :) Má charisma, kouzlo a v tom vidím dokonalost.

Ovšem tohle mě rozesmálo - to se tedy povedlo, srovnat královskou svatbu s pohádkou o Popelce :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama