Když se hádám...

9. října 2012 v 10:59 | moi |  Inspirace, síla myšlení a duše...tak se chovám jak pětihlavá saň. Na oko jsem klidný člověk, ale když mě něco rozčílí, nehledím napravo, nalevo, chovám se prchlivě a občas vynáším podivné soudy a pak se lituju. V největších hádkách, které kolikrát vyvolám sama, se chovám jak magor. V poslední době dost přemýšlím nad tím, proč se tak chovám a do rukou se mi dostala úžasná kniha Moc přítomného okamžiku od Eckharta Tolleho. Je to bestseller, který nenechal klidným miliony lidí...dle zájmu lidi jde vidět, po čem zrovna hladoví. Zrovna teď jsou miliony žen "hladové" po erotickém románu 50 odstínů šedi..to také o něčem vypovídá..ale zpátky k tématu.
Je zvláštní, jak rychle jsem rezonovala k informacím z knihy Moc přítomného okamžiku. A to zrovna v době, kdy si nad svým chováním lámu hlavu. Když jsem v knihkupectví jen tak spontánně otevřela tuto knihu a zrovna v kapitole, kde se píše o rozepřích ve vztazích kolem nás i ve vztahu k nám samotným, věděla jsem, že mi tato kniha v některých věcech pomůže.
Ráda bych popsala ty části, díky kterým jsem se "chytla za čumák." Pokud se v této části poznáte, vítejte na palubě :) (bude to jen lepší, máme na čem pracovat :)) a pokud ne, tak gratuluji :)
Sama jsem se hodně našla v části kde se píše o tom, že si někteří lidi myslí, že své štěstí musí vykoupit dobou smutku, trápení a problémů (často se tito lidé litují a nevěří ve své štěstí) - a v tom jsem roky bláhově žila i já. Snažím se to změnit a zázraky na sebe nenechaly dlouho čekat :)

o negativních emocích:
Veškerá negativita je rezistence. V tomto kontextu znamenají tato dvě slova skoro totéž. K negativním emocím patří podrážděnost, netrpělivost, zlost, sklíčenost, zášť i sebevražedné zoufalství. Rezistence někdy probouzí emoční tělo. Když k tomu dojde, i mírně nepříznivá situace může vyvolat silně negativní emoce jako hněv nebo hluboký zármutek.
Ego věří, že prostřednictvím negativních emocí může ovlivnit realitu. Kdykoliv jsme nešťastní, podvědomě věříme, že nám neštěstí "koupí" to, co chceme. Kdybyste nevěřili, že neštěstí je účinné, proč byste jej vytvářeli?
Negativní emoce však účinné nejsou. Místo, aby přitahovaly žádoucí situace, znemočňují jejich vznikání. Místo aby vyřešily nežádoucí situace, udržují je při životě. Jedinou "užitečnou" funkcí negativních emocí je to, že posilují vaše ego. A proto je vaše ego tak miluje.
Ztotožňujete-li se s nějakou negativní emocí, nechcete se jí zbavit a nevědomě se bráníte pozitivní změně. Taková změna by ohrozila vaši totožnost. Proto ignorujete a odmítáte všechno pozitivní ve svém životě. To je běžný jev. A je to šílené."

Nejen tato část mě oslovila, v každé kapitole jsem našla něco ze svého chování...také se mi líbí, jak autor popisoval klid zvířat..zvířata nemají stres a nežijí ve stresu jako my (pokud je netrápíme nebo pokud nežijí s nějakým neurotikem).
Tolle dává hezký příklad u kachen...jak si v poklidu plují po vodní hladině a když mají přebytečnou energii, tak zamáchají křídly, jinak se až "meditativně" pohybují po hladině..pokud bychom takového klidu dosáhli i my, nebylo by tolik nedorozumění, stresu a i zbytečných rozchodů.

Tato kniha mluví hlavně o spojení člověka se svým já, se svým nitrem..v tom je většinou zakopaný pes. Lidé se nemají rádi, neumí se přijmout, tím pádem neslyší ani svou intuici a nemohou mít rádi ani své okolí. Dřív, když někdo mluvil o nitru člověka, jsem to brala jako klišé ale až poté, co jsem si vyzkoušela meditace a práci na tom, jak se spojit se svým vnitřním já, mohu dát za pravdu, že se změní kvalita života i nějaké situace.

Ale i přes všechnu práci na sobě, mám ještě stále na čem pracovat..takže kde jsme to skončili..že se chovám jako pětihlavá saň? :))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama