Jak si v domácnosti zjednodušit život

26. září 2012 v 15:26 |  Prima tipy do domácnosti


Asi čekáte, že napíšu, že nejlépe si zjednodušíme život v domácnosti tím, když si pořídíme kuchařku a uklízečku :)))) ale to je zbytečné a pro většinu nás trošku fantas magorie....ale tyto rady jsou moc fajn, některé mi dost pomohly...

Lepší čištění kukuřice
na to vám pomůže zubní kartáček (nový) :) jen tak se nejlépe zbavíte vláken z čerstvě vylouplého klasu.

Chutnější mleté maso
zkuste do něj dát ovesné vločky předem namočené v zeleninovém vývaru.

Sbohem molům!
nejvíc se motají kolem sušených hub, které moli milují. Do sušených hub dejte trochu soli a uzavřete je do skleněných nádob.

Chléb jako lék
...na zarůstající nehty. Infekci ze zarůstajícího nehtu vytáhne totiž obklad z chlebové kaše. Stačí rozdrobit tmavý chléb, smíchat s troškou vody, kašičku pak nanést na kapesník a přikládat každou hodinu na postižené místo.

Trik na připálený hrnec
smíchejte prací prášek s vodou, nalijte do hrce a pomalu zahřívejte na sporáku. Připálenina to tak snadno vzdá :)

Silonky proti žmolkům
starými silonkami stačí potřít látku, kde jsou žmolky a to v protisměru vláken a oblečení bude znovu hladké.

Jak oddělit vajíčko
Trychtýřem! Stačí, když ho vložíte do vyšší sklenice a rozbijete do něj celé vejce. Žloutek zůstane v trychtýři a bílek steče do skleničky.

Aby bílek nevytekl
vajíčko při vaření nepraskne, pokud do vody, kde ho vaříte, dáte lžičku soli.

Lesklé botky
stačí je přetřít ubrouskem s kapkou rostlinného oleje nebo můžete použít jelení lůj. Botky lehce přetřete, nechte působit a pak vydrhněte flanelovým hadříkem.

Cibule odhání škůdce
stačí nechat slupky od cibule na nějakém suchém a teplém místě, dokud jich nebude víc. Pak svařte v 1 litru vody cca 500 gramů slupek a nechte luhovat půl dne. Poté přelijte vodu do rozprašovače.

Lepší oříšky
lískové oříšky zjemníte a zlepšíte chuť tím, když je namočíte do vlažné vody.

Lepší tvarohový koláč
nebude jako sražená placka, pokud kraje uvolníte od formy pomocí nože. Koláč pak nechte ve vypnuté a otevřené troubě asi 10 minut. Potom stačí vyklopit a nechat vychladnout.
Když bolí zoubky
roztlučte hřebíček, prášek dejte na vatu namočenou v destilátu a položte na bolavé místo. Nechte to působit hodinu, pak znovu namočte a posypte hřebíčkem.

Mléko v klidu :)
mléko vám při vaření nevyteče, když vnitřní okraj hrnce potřete máslem. Stačí trošku! Když máslem vymažete hrnec, mléko se vám nepřipálí.

Zázračný ananas
Dužina čerstvého ananasu obsahuje enzym bromelin, který nás jednoduše dělá štíhlejší, spaluje úžasně tuky! Tento enzym také sráží šlehačku a zabraňuje tuhnutí želatiny.
U dietních programů se doporučuje nahradit jedno jídlo denně čerstvým ananasem. Toto ovoce obsahuje hodnotné minerální látky (například draslík a vápník), vysoký podíl vody, málo kalorií a bromelin navíc podporuje odbourávání tuků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama