Cvičení pro kvalitnější život

13. září 2012 v 10:37 |  Praktická cvičení pro lepší život

Znáte to. Někdy večer se děsíte toho, co vás čeká další den, nebo se toho vyloženě děsit nemusíte, ale hlavu máte plnou myšlenek na zítřejší den a místo toho, abyste si užívali kouzlo přítomného okamžiku, tak se soustřeďujete na to, co bude. Především to známe všichni asi v neděli navečer, kdy s nelibostí přemýšlíme nad tím, jak musíme druhý den vstávat, jak se nám moc do práce nechce, kolik nás čeká úkolů, co musíme vyřídit, někdo řeší školu, někdo práci, jiný doktory, obíhání na úřadech...tím si ovšem zaděláváme na problémy další. Tyto myšlenky přitahují další myšlenky podobného typu a nám ten dar života, že jsme tady a máme se radovat, proklouzává mezi prsty.

Samozřejmě se člověk nemusí stále usmívat, i když to necítí - to pak vypadá, jako kdyby byl nadopovaný práškama nebo mu do slova "šibalo"- ale stačí u některých věcí změnit přístup a pozvolna se budou dít zázraky. Jaké?
Některé věci nebudeme vidět negativně a do života si budeme přitahovat pozitivnější věci. Jste režisérem svého filmu, tak proč si vybírat dramatické scénáře s negativními dopady, když to může být jinak? Zkuste třeba romantický film nebo film o hrdinství, jak chcete. Je to na vás.

Začít můžete u tohoto cvičení, které působí opravdu zázračně. Zkuste to a do pár dní uvidíte změnu.
Každý večer před usnutím se zaměřte na něco pozitivního v místě, kde zrovna ležíte...polštář, fotka, obrázek, dárek od někoho milého...cokoli, u čeho máte příjemné pocity. Pak si dejte za cíl se dobře vyspat a probudit se s dobrou náladou. Rozhodně nepřemýšlejte nad zítřkem nebo problémy, které v tu chvíli sami v sobě nebo s někým řešíte.
Když se ráno probudíte, zůstaňte chvíli ležet a zkuste si v duchu nebo i na papír (to je lepší) uvědomit a sepsat vše, za co všechno můžete být vděční (začít můžete od pohodlné postele, příjemného bydlení po to, že jste vůbec naživu a máte možnost prožívat dar života a radosti). Pak vstaňte, nasnídejte se, dejte si sprchu, jak chcete a vraťte se ke svému seznamu a v duchu poděkujte.

Pokud si takhle začnete harmonizovat energii, budete se cítit lépe a začnete tak přitahovat do svého okolí příjemnější situace a lidi. Nechte vše krásné a milé přijít do vašeho života.
To může být první krok a ten je nejdůležitější.
Přeji hodně zdaru a mnoho radosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama