Kdybys mohl žít znovu...

13. června 2012 v 16:31 | Erma Bombecková |  Příběhy pro potěchu duše

Před několika dny se mě někdo zeptal na zajímavou věc - zda bych na svém životě něco změnila, kdybych ho mohla žít znovu. Odpověděla jsem mu, že ne, ale pak mi tato otázka vrtala hlavou a...
Kdybych mohla žít znovu, méně bych mluvila a více naslouchala.
Neodmítala bych pozvat své přátele na večeři jen proto, že máme na koberci fleky a náš gauč je značně vybledlý.
Jedla bych zdravé zeleninové saláty s tmavým pečivem a vyhýbala bych se všem jídlům smaženým na přepáleném tuku, i když mi chutnají lépe.
Našla bych si čas a poslouchala babičku, když mi chce vyprávět o svém mládí.
Nikdy bych netrdila, když by byl právě parný letní den, že okénka auta musí být zavřená jen proto, že jedu od kadeřnice a mám čerstvě udělaný účes.
Běhala bych s dětmi po louce a nehubovala bych je, že mají šaty samou zelenou skvrnu od trávy.
Plaka bych a smála bych se méně při sledování televize a víc bych sledovala skutečný život.
Sdílela bych co nejvíc odpovědnosti se svým manželem.
Když bych onemocněla, zústala bych v posteli a nehnala bych se do práce s horečkou, protože když budu chybět nějaký čas v práci, svět se nezastaví.
Mému dítěti, které se na mne vášnivě vrhne a líbá mě, bych neřekla: "Tak dolů, to už stačí! Jdi se umýt, večeře je na stole!"
Říkala bych mu co nejčastěji: "Mám tě ráda." A co nejméně: "Bohužel..." Ale především, kdybych mohla znovu začít svůj život zde na zemi, nepromrhala bych ani chvilku...dávala bych strašný pozor, abych ho prožila opravdově...abych ho prožila...a už ho nikdy ničím nepromrhala.


"Žij lépe, než můžeš, mysli lépe, než můžeš, a vydej ze sebe to nejlepší dnes. Protoež dnešek je dřív než zítřek, a zítřek bude dřív než věčnost." (A.P. Gouthey)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama